Twoja firma może być wyjątkowa, ale jest jedna cecha, którą prawdopodobnie dzieli z innymi organizacjami, a nawet konkurentami. Ta cecha to transformacja cyfrowa. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez ZDNet 70%, pracodawców albo posiada taki plan rozwoju albo jest na etapie jego wypracowywania.
To jeden z powodów, dla których wiele wspieranych przez nas firm wprowadza zmiany w swoim modelu biznesowym, sposobie działania i pozyskiwania talentów. Czy w swojej organizacji podejmujesz podobne inicjatywy, by ułatwić wzrost przychodów? Prawdopodobnie tak jest.
Mając to wszystko na uwadze postanowiliśmy przyspieszyć cyfrową transformację także w Randstad, poprzez uruchomienie Digital Factory w 2017 roku. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy lepiej zaspokoić potrzeby naszych partnerów w zakresie dostarczania pracowników niezbędnych do napędzania wzrostu ich organizacji. Zależało nam także, by pomóc naszym klientom w tworzeniu większej wartości ich przedsiębiorstw.
Czy w swojej cyfrowej transformacji koncentrujesz się na doświadczeniu klienta? Każdy wysiłek, który podejmujesz powinien być odpowiedzią na pytanie: ‘czy to, co robię, prowadzi do satysfakcji klienta?’
odpowiedź na zmieniający się świat pracy
Dlaczego zatem postanowiliśmy stworzyć w Randstad Digital Factory? Zmiany demograficzne i nowe modele ekonomiczne, coraz większa rola technologii - wszystko to sprawia, że świat pracy ulega ciągłym, dynamicznym zmianom. Tym samym, zmianom ulegają umiejętności, których potrzebują kandydaci, proces rekrutacji i sami pracownicy. Misją Randstad jest ułatwienie firmom i kandydatom zachowania ich istotnej roli, w tak dynamicznie zmieniającym się środowisku.
Wierzymy, że w dzisiejszym, napędzanym technologią społeczeństwie, ludzki pierwiastek, dotyk w procesie zarządzania talentami, tworzy największą wartość dla organizacji. Narzędzia, które umożliwiają ludziom regularnie kontaktującym się z kandydatami, pracownikami kodeksowymi czy tymczasowymi nie tylko wymianę informacji, ale także skupiają się na budowaniu i pielęgnowaniu relacji.
Na 39 rynkach, na których działamy, pracodawcy nieustannie poszukują nowych sposobów na zwiększenie wydajności i przeznaczanie mniej czasu oraz pieniędzy na pozyskiwanie wyjątkowych talentów. Nastąpiły ogromne zmiany w sposobie, w jaki organizacje korzystają z kapitału ludzkiego. W coraz większym stopniu czerpią z zalet gig economy i innych elastycznych form współpracy, by zachować lub poprawić swoją pozycję. Nic zatem dziwnego, że wyzwania przed którymi stoją firmy w jednym kraju, wpływają na organizacje na innych rynkach.
napędzamy innowacje w HR
Tworząc Digital Factory, jej trzonem uczyniliśmy zespół ekspertów, odpowiedzialnych za wspomniane aspekty. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko podejmować środki zaradcze, gdy tylko nasi partnerzy tego potrzebują. Nasza globalna grupa multidyscyplinarnych specjalistów ds. talentów, składająca się z analityków danych biznesowych, ekspertów od user experience czy specjalistów ds. zgodności ciągle nadzoruje i czuwa nad zwiększaniem poziomu innowacji. Bardzo często, zanim dane rozwiązanie zostanie wprowadzone w innych krajach, przechodzi program pilotażowy na lokalnym rynku. Wspieramy także innowacyjne przedsiębiorstwa z branży HR w ramach funduszu Randstad Innovation Fund.
Aby działać skutecznie, warto spojrzeć na potrzeby pracowników w nowy sposób. Wiele organizacji w dalszym ciągu postrzega tę grupę przez pryzmat pracowników stałych i elastycznych. Taki sposób ogranicza jednak kreatywność i elastyczność. Zamiast tego warto zadbać o realizację zadań przy użyciu wszystkich form zatrudnienia. Wypracowywanie rozwiązań we współpracy z pracodawcami oraz w odniesieniu do potrzeb pracowników sprawia, że posiadamy kompleksowy obraz potrzeb rynku i możemy pomagać firmom w osiąganiu lepszych wyników, a innowacje Digital Factory oparte są na rzeczywistych potrzebach.
Od momentu uruchomienia Digital Factory trzy lata temu prowadziliśmy wiele pilotażowych projektów technologicznych, wprowadzając niektóre z nich na wiele rynków. Technologie, związane z analizą talentów, zaangażowaniem kandydatów i pozyskiwaniem wolnych strzelców jeszcze bardziej przybliżają przedsiębiorstwa do całkowitego zaspokojenia ich potrzeb kadrowych.
A skoro mowa o technologii, to być może zainteresuje Cię raport, w którym porównujemy poziom wynagrodzeń wybranych stanowisk z obszaru IT z rozróżnieniem na formę prawną - zatrudnienie w ramach umowy o pracę oraz kontrakt B2B. Możesz dowiedzieć się więcej, pobierając nasz raport: