kim jest pracownik magazynowy?

 

Magazyny firmowe służą do przechowywania towarów w taki sposób, aby można było łatwo je znaleźć oraz by nie uległy zniszczeniu czy uszkodzeniom. Jeżeli więc chcesz aplikować na stanowisko pracownika magazynu, Twoimi podstawowymi obowiązkami będą przyjmowanie oraz wydawanie towarów, rozmieszczanie ich w magazynie i prowadzenie dokumentacji. Obowiązki te należy wykonywać z zachowaniem ustalonego porządku, norm prawnych oraz zasad bezpieczeństwa. 

rola pracownika magazynowego

Pracownik magazynowy jest odpowiedzialny za codzienne funkcjonowanie magazynu, przyjmowanie i wydawanie towarów oraz ich rejestrację. Do jego zadań należą także utrzymywanie porządku w magazynie, zgłaszanie ewentualnych braków, a także dbanie o sprzęt.

oferty pracy w magazynie
1

średnie wynagrodzenie pracownika magazynowego

Wysokość pensji pracownika magazynowego zależy od danej firmy, jej lokalizacji, obowiązków, a także stażu pracy. Jeśli zdecydujesz się zostać w danym przedsiębiorstwie, masz szansę ubiegać się o wyższe, nawet kierownicze stanowisko i wówczas Twoje zarobki mogą wzrosnąć. Obecnie średnie wynagrodzenia pracowników magazynowych wahają się między 3200 a 4200 złotych brutto. Aktualną medianę możesz sprawdzić w serwisie Wynagrodzenia.pl, który podpowie Ci, jakiej kwoty możesz oczekiwać, podejmując pracę na tym stanowisku. 

dodatkowe benefity dla pracownika magazynowego

W wielu firmach pracownicy podlegają systemowi premiowemu, a duże przedsiębiorstwa oferują:

  • korzystne świadczenia socjalne,
  • prywatną opiekę medyczną,
  • dofinansowanie zajęć sportowych,
  • dostęp do stołówki z tanimi posiłkami,
  • bony świąteczne lub wyprawki szkolne dla dzieci.


Ze względu na obciążający charakter pracy magazyniera, część firm zapewnia swoim pracownikom opiekę fizjoterapeuty. Poszukując pracy, rozsądnie jest zwrócić uwagę na tego rodzaju pakiety.

rozmowa kwalifikacyjna - o co zapytać?

Jeśli szukasz idealnego dla siebie zatrudnienia na stanowisku pracownika magazynowego, sprawdź ofertę pod kilkoma względami:

  • Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca?
  • Czy warunki umowy są dla Ciebie jasne?
  • Czy polityka wynagrodzeń (podstawa, warunki przyznawania premii) są dla Ciebie transparentne?
  • Czy firma oferuje atrakcyjny pakiet socjalny?
  • Czy godziny pracy i lokalizacja magazynu umożliwią Ci dogodne dotarcie do miejsca zatrudnienia oraz powrót do domu?
  • Czy firma oferuje możliwość rozwoju zawodowego i awansu?

jak wyjaśnić wątpliwości?

W przypadku, gdy jakieś informacje są dla Ciebie niejasne, koniecznie zapytaj o nie podczas rozmowy o pracę lub poproś o pomoc osobę rekrutującą.

Aktualne oferty zatrudnienia znajdziesz na stronie Randstad.

male and female giving each other a high five in a warehouse.
male and female giving each other a high five in a warehouse.
sprawdź oferty pracy
2

typy pracowników magazynowych

Poszukując pracy w magazynie, możesz ubiegać się o różne stanowiska, takie jak:

  • kierownik magazynu - to osoba, która zajmuje się planowaniem, organizacją oraz kontrolowaniem pracy w magazynie. Nadzoruje pracowników oraz kontroluje dokumenty związane z przepływem towarów, planuje także, jak optymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową,
  • magazynier / pracownik magazynowy/ robotnik magazynowy - zakres jego obowiązków jest bardzo szeroki: przyjmuje towary, przygotowuje wysyłki, wystawia faktury, kontroluje zgodność dokumentów z otrzymanym towarem, kontroluje towar pod względem ilościowym i jakościowym, zabezpiecza towar rozmieszczony w maszynie, dba o uzupełnianie magazynu,
  • operator wózka widłowego - przenosi i podnosi towary,
  • pakowacz – pakuje i zabezpiecza produkty w magazynie. 

     
1107.jpg
1107.jpg
3

praca w charakterze pracownika magazynowego

Praca w magazynie to dużo obowiązków, które trzeba zgrabnie ze sobą skoordynować, gdyż od tego zależy dobre funkcjonowanie przepływu towarów. Dokładna lista obowiązków zależy od stanowiska, kompetencji i stażu pracy. Dłuższy staż oznacza możliwość awansu i poszerzenie odpowiedzialności w magazynie.

4

wykształcenie i kompetencje

Jako kandydat na pracownika magazynowego nie musisz mieć wykształcenia kierunkowego. Zwykle wymagana jest edukacja na poziomie szkoły zawodowej lub średniej. Mile widziane są kursy doszkalające w zakresie obowiązków na danym stanowisku, np. uprawnienia do kierowania wózkiem widłowym. W pracy tej często ważna jest umiejętność obsługi komputera, zwłaszcza programów WORD, EXCEL, SAP, przy czym wiele firm ma swoje własne systemy, które wymagają przeszkolenia nowych pracowników pod kątem ich użytkowania. Jeżeli myślisz o karierze pracownika magazynowego, bardzo istotne są również przebyte szkolenia w zakresie zasad BHP. Certyfikat stanowi ważny atut podczas ubiegania się o pracę. W wielu przypadkach szkolenia organizuje jednak firma, zatrudniająca nowych ludzi. Jako pracownik magazynowy pamiętaj, że przestrzeganie zasad BHP to kwestia zdrowia i bezpieczeństwa Twojego oraz Twoich współpracowników. 

 

thank you for subscribing to your personalised job alerts.