poznaj nasze zasady zatrudnienia.

  • Nie masz obowiązku przyjęcia oferty pracy tymczasowej przedstawionej przez nas.
  • Przed rozpoczęciem pracy (skierowaniem do pracy) poprosimy Cię o wypełnienie kwestionariusza osobowego potrzebnego do przygotowania i zawarcia z Tobą umowy o pracę oraz założenia pracowniczych akt osobowych. Możliwe jest otrzymywanie niektórych dokumentów potwierdzających zatrudnienie drogą elektroniczną.
  • Przed rozpoczęciem pracy (jeśli podejmujesz pracę w oparciu o umowę o pracę tymczasową bądź kodeksową) Twoim obowiązkiem jest wykonanie badań lekarskich na podstawie skierowania wystawionego przez Randstad. Pamiętaj, że warunkiem dopuszczenia do pracy jest uzyskanie zaświadczenia lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia przez Ciebie pracy na danym stanowisku.
  • Jako pracownik tymczasowy zostaniesz przeszkolony w zakresie przepisów BHP i przeciwpożarowych. Odbycie szkolenia BHP jest warunkiem dopuszczenia do wykonywania pracy tymczasowej.
  • Umowa o pracę jest zawierana z Tobą przez Randstad najpóźniej w drugim dniu wykonywania pracy tymczasowej.
  • Pamiętaj, że jeśli jesteś kandydatem na pracownika tymczasowego, który jest zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny, to zobowiązany jesteś poinformować niezwłocznie właściwy urząd pracy o rozpoczęciu pracy tymczasowej (niezależnie od rodzaju zawartej umowy).
  • Pamiętaj też, że masz obowiązek wykonywania pracy sumiennie i starannie. Jako pracownik tymczasowy jesteś zobowiązany do: 
    - wykonywania poleceń przełożonych z ramienia firmy klienta,
    - przestrzegania ustalonego czasu i miejsca wykonywania pracy tymczasowej,
    - przestrzegania regulaminu i sposobu organizacji pracy, porządku oraz przepisów wewnętrznych obowiązujących u klienta,
    - przestrzegania przepisów BHP i przeciwpożarowych,
    - dbania o dobro firmy klienta,
    - chronienie jego mienia i informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa,
    - przestrzegania zasad współżycia społecznego,
    - dostosowania ubioru do rodzaju wykonywanej pracy.
  • Jeżeli jako pracownik tymczasowy ulegniesz wypadkowi, masz obowiązek niezwłocznie poinformować o tym przełożonego w firmie klienta oraz Randstad.
  • Umowa o pracę tymczasową może zostać rozwiązana przy zachowaniu następujących terminów wypowiedzenia:
    -3 dni – gdy umowa została zawarta na okres do 2 tygodni,
    -tydzień (od soboty do soboty) – gdy umowa zostaje zawarta na okres powyżej 2 tygodni.
  • Pamiętaj, że nie wolno wykorzystywać do celów prywatnych rzeczy należących do klienta. Nie wolno też wynosić poza teren firmy niczego, co jest własnością klienta.
  • Jako pracownik tymczasowy odpowiadasz do wysokości 3-krotności swojego wynagrodzenia za szkodę, która została nieumyślnie wyrządzona klientowi podczas wykonywania pracy tymczasowej. W przypadku winy umyślnej (np. kradzież) pracownik tymczasowy odpowiada do pełnej wysokości szkody.
  • Pamiętaj: każdą nieobecność, czy to jest chorobowe, czy urlop, zgłoś bezpośredniemu przełożonemu u klienta oraz pracownikowi Randstad.