świadectwo pracy.

Jako pracownik tymczasowy otrzymasz od Randstad świadectwo pracy zawierające informacje m.in. na temat stanowiska i rodzaju świadczonej pracy tymczasowej, czasu jej trwania, wykorzystanym urlopie, liczbie dni choroby. Szczegółowe informacje dotyczące wydawania świadectw pracy określa ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych.

dokument PIT-11.

Do ostatniego dnia lutego każdego roku otrzymasz dokument PIT-11 dotyczący rozliczenia podatku dochodowego za rok poprzedni. Dokument ten, podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, jest wysyłany na adres e-mailowy. Dzięki wysyłce e-mailowej dotrze do Ciebie znacznie szybciej niż standardowa przesyłka pocztowa. W wyjątkowych sytuacjach, które należy zgłosić pisemnie na adres biura Randstad, istnieje możliwość otrzymania dokumentu PIT-11 listem na adres zamieszkania podany w kwestionariuszu osobowym.

zasiłek dla bezrobotnych.

Jeżeli jako pracownik tymczasowy w okresie 1,5 roku, przez co najmniej 12 miesięcy (niekoniecznie następujących bezpośrednio po sobie), osiągałeś/aś wynagrodzenie brutto w wysokości zgodnej z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu za pracę i od wynagrodzenia tego były naliczane składki na ubezpieczenie społeczne, uzyskujesz prawo do otrzymania zasiłku dla bezrobotnych. O zasiłek może ubiegać się osoba, która utraciła jakiekolwiek zatrudnienie i nie uzyskuje udokumentowanego dochodu.

inne.

Odpowiedzi na dodatkowe pytania dotyczące zasad i warunków zatrudnienia tymczasowego udzielają konsultanci Randstad. Informacje takie można uzyskać telefonicznie, drogą e-mailową lub bezpośrednio w biurach Randstad.