Praca na magazynie dostępna jest w wielu przedsiębiorstwach – zarówno tych mniejszych, jak i większych. Pracownicy zajmujący się tą dziedziną nie mogą narzekać na brak ofert zatrudnienia. Zawód magazyniera jest bowiem jedną z bardzo pożądanych profesji na rynku pracy. Mimo że początkowo nie przynosi wysokich dochodów, wraz ze zdobywaniem doświadczenia i kolejnych kwalifikacji umożliwia całkiem godziwe zarobki.
Jak wygląda praca na magazynie? Obowiązki na stanowisku magazyniera
Praca na magazynie związana jest z koniecznością wykonywania szeregu obowiązków dotyczących funkcjonowania hali magazynowej. Osoba zatrudniona na stanowisku magazyniera odpowiada przede wszystkim za prawidłową organizację tej przestrzeni. Do jej zadań należy m.in. odbieranie, składowanie oraz wydawanie produktów, kontrolowanie ilości i jakości przyjmowanego towaru, przestrzeganie przepisów BHP oraz odpowiednie zarządzanie zgromadzonymi zapasami. Oprócz tego, wśród obowiązków znajduje się przygotowywanie stosownej dokumentacji, a także dbanie o czystość w miejscu zatrudnienia.
Dowiedz się wszystkiego o pracy na magazynie.
Należy pamiętać, że to, jak wygląda praca na magazynie, może być uwarunkowane profilem działalności konkretnego przedsiębiorstwa. W zależności od charakteru firmy, pracodawcy mogą określić szerszy lub węższy zakres obowiązków.
Praca na magazynie – wymagania do wykonywania zawodu magazyniera
Praca na magazynie nie wymaga posiadania specjalistycznego wykształcenia – aby ją wykonywać, wystarczy mieć dyplom ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej. W tej branży niezbędne są za to dobra kondycja i stan zdrowia, a także odpowiednia siła. Należy bowiem pamiętać, że zawód magazyniera nierozerwalnie łączy się z pracą fizyczną. W związku z tym zatrudnienie w tej dziedzinie częściej podejmują mężczyźni. Mimo to dostępne są również oferty pracy na magazynie dla kobiet.
W przypadku objęcia stanowiska na hali magazynowej istotne są jednak odpowiednie predyspozycje. Osoby zainteresowane zawodem magazyniera powinny posiadać rozwinięte zdolności organizacyjne, a także odznaczać się umiejętnością efektywnej pracy w zespole. Przydatna może też okazać się duża doza odpowiedzialności oraz samodzielność.
przeczytaj też: szkolenie BHP – jak wygląda i kiedy trzeba je odbyć?
Myśląc o wykonywaniu profesji pracownika magazynu, warto też pamiętać o tym, że w tej branży pożądane jest legitymowanie się dodatkowymi kwalifikacjami. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się uprawnienia na wózki widłowe. Choć często nie są one obowiązkowe, ich posiadanie może przełożyć się, np. na wysokość pensji.
Praca na magazynie za granicą – jak ją znaleźć?
Dużą zaletą pracy na magazynie jest możliwość wykonywania jej poza granicami kraju. Na pracowników z tej branży czeka bardzo dużo korzystnych, pod względem finansowym, ofert zatrudnienia. Istnieje więc szansa na znalezienie ciekawego zajęcia, np. w Holandii lub w Niemczech.
Decydując się na wyjazd do pracy na magazynie za granicą, najlepiej skorzystać z usług agencji zatrudnienia. Taka placówka oferuje wiele interesujących ogłoszeń, które dostosowywane są do predyspozycji konkretnego pracownika. Ponadto firmy tego typu pomagają w załatwieniu wielu kwestii formalnych związanych z przeniesieniem się do innego kraju. Przede wszystkim jednak gwarantują bezpieczeństwo i legalność zatrudnienia.
Jakie zarobki przynosi praca na magazynie?
Początkowo praca na magazynie nie przynosi wysokich zarobków. Niedoświadczony pracownik otrzymuje zazwyczaj pensję rzędu około 2000 zł netto. Wraz ze zdobywaniem nowych kompetencji, może jednak liczyć na awans i znaczącą poprawę sytuacji finansowej. Z kolei w przypadku pracy na magazynie za granicą, wynagrodzenie od początku jest satysfakcjonujące.
mamy dla Ciebie oferty pracy na magazynie
Nie czekaj i sprawdź nasze oferty pracy na magazynie. Pokierujemy Cię w stronę pracy pełnej korzyści. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
poznaj nasze oferty pracy