Centralne położenie Polski w Europie, idealnie pośrodku szlaków komunikacyjnych między wschodem a zachodem kontynentu, to jeden z głównych motorów rozwoju branży transportowej i logistycznej w naszym kraju. A to – jak zauważają dziennikarze magazynu Eurostudent – ważny sygnał, aby rozważać związanie zawodowej przyszłości z firmami zajmującymi się spedycją czy magazynowaniem towarów.
przeczytaj też: jak wygląda praca montera i ile zarabia?
Blisko 12 milionów metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Polsce plasuje nasz kraj na 8 miejscu w Europie – wyliczają autorzy publikacji na podstawie danych JLL, firmy z branży nieruchomości. W perspektywie są kolejne inwestycje w różnych rejonach kraju. Wzrost powierzchni w naturalny sposób zwiększa zapotrzebowanie na pracowników z tej branży – podkreśla na łamach Eurostudenta ekspertka Randstad, Daria Seklecka. W naszej ocenie w branży TSL wzrosła szczególnie liczba ofert pracy na stanowiska sprzedażowe. Działy sprzedaży są bowiem jednym z najbardziej strategicznych obszarów w organizacjach, mają bezpośredni wpływ na realizację planów finansowych firm – tłumaczy specjalistka Randstad.
przeczytaj też: na czym polega praca elektryka i kto może ją wykonywać?
Branża transportowo-logistyczna daje znacznie więcej perspektyw. Warto już w okresie studiów brać pod uwagę taką ścieżkę kariery, bo firmy przyszłych pracowników poszukują już na uczelniach. Jakie umiejętności mogą przydać się w tym sektorze? Na co mogą liczyć kandydaci? Jakie perspektywy rozwoju daje ta branża? Szczegółowo podpowiadają dziennikarze magazynu Eurostudent »